Chování spotřebitelů

Spotřeba v USA ztrácí dech
20.05.2025 Pozornost Wall Street se v nadcházejícím týdnu zaměří na zprávy o výsledcích hospodaření největších amerických maloobchodních řetězců – klíčové ukazatele toho, jak proměnlivé obchodní podmínky ovlivňují ekonomiku a zda nedávný růst akciového trhu stojí na pevných základech.

Maloobchodu se dařilo i v březnu
09.05.2025 Březnové tržby v maloobchodu se reálně meziročně zvýšily o 3,4 % a meziměsíčně o 0,6 %. Březnový výsledek je blízko tržnímu odhadu 3,5 % bez prodejů aut. Tempo růstu tržeb v únoru se meziročně zvýšilo na 3,2 % (po revizi, původní odhad 3,8 %).

Shein a Temu zvyšují ceny kvůli novým clům v USA
25.04.2025 Čínské e-commerce platformy Shein a Temu oznámily zvýšení cen pro zákazníky v USA s platností od 25. dubna 2025. Reagují tak na nová cla zavedená administrativou Donalda Trumpa, která výrazně ovlivní jejich nákladovou strukturu a model levných dodávek.

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů v EU i v eurozóně opět poklesla
23.04.2025 Dnes bude zveřejněn index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru, který se v eurozóně v posledních měsících pozvolna zvyšoval. Nyní ale předpokládáme, že se růstový trend v dubnu zastaví. V Německu predikujeme pokles indexu z březnové hodnoty 48,3 na 46,3 bodů, přičemž tržní odhad počítá s mírnějším poklesem na 47,6 bodů. V eurozóně jsou hodnoty podobné, kdy vyhlížíme pokles z březnové hodnoty 48,6 bodů na 46,7 bodů, tržní odhad je optimističtější a očekává 47,4 bodů. PMI ve Spojených státech se v tomto roce drží nad 50 bodovou hranicí, která indikuje expanzi výrobního sektoru. V dubnu se ale očekává propad indexu z březnové hodnoty 50,2 bodů na úroveň 49 bodů.

Vzhůru dolů!
07.04.2025 Finanční trhy si nesou v sobě paměť – kolektivní zkušenost investičních komunit, vládních institucí i jednotlivých investorů se do nich hluboko zapisuje. Přesto se zdá, že každá nová generace analytiků často podceňuje riziko opakování historických krizových scénářů. Aktuální dění ve Spojených státech amerických by mohlo být jasným ukazatelem toho, že se svět po dekádě stabilního růstu dostává do fáze turbulence, jakou jsme od roku 2008 v pravém smyslu slova nezažili.

Americká cla dopadají na luxusní zboží, evropské značky ztrácejí
04.04.2025 Evropské luxusní koncerny jako LVMH a Richemont čelí novým výzvám v důsledku zavedení amerických cel. USA zavedly clo ve výši 20 % na zboží z Evropské unie a 31 % na produkty ze Švýcarska, což výrazně zasahuje například švýcarské hodinky. Akcie společností Richemont a Swatch Group na to reagovaly poklesem o 4 %, respektive 4,3 %.

Rivian hlásí 36% pokles dodávek v 1. čtvrtletí uprostřed zpomalujícího trhu s elektromobily
02.04.2025 Společnost Rivian Automotive Inc. (NASDAQ: RIVN) oznámila výrazný meziroční pokles dodávek vozidel o 36 % za první čtvrtletí roku 2025, což podtrhuje přetrvávající problémy v sektoru elektromobilů. Tento vývoj odráží slábnoucí poptávku, ekonomickou nejistotu i regulatorní tlaky.

Ranní shrnutí (02.04.2025)
02.04.2025 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zažívají smíšenou seanci poté, co americké akcie včera v závěru hotovostní seance nakonec zisky snížily. Indexy v Číně posilují v rozmezí 0,00-0,10 %. Japonský index JP225 roste o 0,10 %, australský AU200.cash klesá o 0,30 %, stejně jako singapurský SG20cash.

General Mills snižuje roční prognózy kvůli slabší poptávce
19.03.2025 Společnost General Mills, výrobce značky Pillsbury, snížila své roční prognózy tržeb a zisku. Důvodem je rostoucí konkurence levnějších privátních značek a stále vysoké životní náklady, které ovlivňují chování spotřebitelů.

Akcie amerického obchodního řetězce Macy’s prohlubují ztráty, klesají o 5 % 📉
14.03.2025 Akcie jednoho z největších amerických obchodních domů, Macy’s (M.US), dnes klesají téměř o 5 %, a to navzdory oživení na amerických indexech. Společnost potvrdila uzavření 150 prodejen v USA kvůli poklesu tržeb, změnám v chování spotřebitelů a rostoucímu vlivu e-commerce. Investoři se obávají, že ekonomické zpomalení vyvolané celní politikou a obchodní válkou bude na spotřebitele vyvíjet další tlak, což negativně ovlivní tržby Macy’s.

Globální trh s kávou ochromen prudkým růstem cen
12.03.2025 Světový obchod s kávou zažívá bezprecedentní krizi, když prudký nárůst cen donutil obchodníky a pražírny výrazně omezit nákupy. Růst cen surové kávy Arabica na burze ICE od listopadu vzrostl o 70 %, což vytvořilo situaci, ve které se maloobchodní prodejci snaží přizpůsobit měnící se dynamice trhu.

Důvěra německých spotřebitelů v ekonomiku se dál zhoršuje
26.02.2025 Důvěra německých spotřebitelů v ekonomiku se překvapivě dál zhoršuje. Index institutu GfK na březen klesl na minus 24,7 bodu ze zpřesněné únorové hodnoty minus 22,6 bodu, uvedly v dnešní zprávy instituty GfK a NIM. Domácnosti pozorně sledují hospodářskou, ale i politickou situaci, ukázal průzkum institutů.

Walmart hlásí nižší prognózu zisku kvůli zpomalujícímu růstu
20.02.2025 Walmart Inc. oznámil prognózu zisku na celý rok, která je pod očekáváním analytiků, což naznačuje, že i největší světový maloobchodní řetězec čelí rizikům v širším ekonomickém prostředí. Očekává upravený zisk mezi 2,50 až 2,60 USD na akcii, což je méně, než Wall Street předpokládalo. Akcie společnosti klesly o 6,2 % krátce po otevření trhu v New Yorku.

Investorům se otevřel fond Rohlik Growth SICAV
29.01.2025 Dnešním dnem byla završena road show, během níž byl bankéřům a investičním zástupcům představen nový investiční fond Rohlik Growth („Fond“). Byl založen společně investorem Tomášem Čuprem a skupinou J&T a je určen kvalifikovaným investorům s minimální výší investice 1 milion Kč. Fond Rohlik Growth bude investovat do akcií skupiny Rohlík („Rohlik Group“), kterou založil Tomáš Čupr, a bude cílit na průměrný roční výnos 15-20 % p. a. v horizontu až sedmi let. Fond zahajuje prodej svých investičních akcií kvalifikovaným investorům.

Fidelity International: Přístup k silným akciovým trhům díky kvalitním hodnotovým ETF
21.01.2025 Nedávné zlepšení makroekonomického prostředí vedlo Fidelity International ke zvýšení dlouhodobých očekávání ohledně výnosů z akcií. Vysoké ocenění zůstává v některých částech trhu rizikem. Investoři by proto měli zvážit fondy Quality Value ETF, které se snaží zachytit růst akciových trhů prostřednictvím diferencovaného přístupu k hodnotovému investování.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 16. ledna (americká seance)
16.01.2025 Test úrovně 155,93 se shodoval se začátkem poklesu indikátoru MACD od linie nula, což potvrdilo platný vstup k prodeji dolaru v rámci nedávného klesajícího trendu, který pozorujeme během posledních dní. Tlak na dolar po 30bodovém poklesu polevil.

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 20. prosince. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
20.12.2024 K testu ceny 1,2635 došlo v době, když se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly. To potvrdilo správný bod pro vstup do prodejů libry, což vedlo k poklesu páru o 30 pipsů.

Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA a Michiganský index v centru pozornosti
20.12.2024 Trhy dnes očekávají klíčové údaje o inflaci PCE v USA a údaje o spotřebitelském sentimentu v Michiganu poté, co Fed na začátku týdne zaujal jestřábí postoj ke snížení úrokových sazeb o 2025. Očekává se, že index cen PCE, Fedem preferovaný ukazatel inflace, vykáže mírný nárůst na 2,5 % ročně, zatímco jádrový PCE by měl vzrůst na 2,9 %. Další pohled na cenové tlaky a chování spotřebitelů v Evropě poskytnou údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii a německém indexu cen výrobců.

EURUSD se obchoduje níže o 0,3 % 💵
11.12.2024 Americký dolar před zveřejněním listopadových údajů o inflaci CPI z USA mírně posiluje. Trh očekává, že inflace CPI oproti minulému měsíci mírně vzroste, zatímco jádrový CPI by měl zůstat beze změny.

American Eagle Outfitters čelí výzvám kvůli teplé zimě a opatrnému výhledu na svátky
05.12.2024 American Eagle Outfitters (AEO) se potýká s významnými problémy, které způsobují nezvykle teplé podzimní počasí a konzervativní výhled na sváteční prodeje, což ovlivňuje její finanční výsledky.

ESG jako jedna z hrozeb pro efektivní alokaci kapitálu?
23.10.2024 V posledních letech získává na významu stále víc tzv. ESG (Environmental, Social, and Governance) kritérium neboli posun směrem k zeleným investicím. Dochází tak k nárůstu zelených dluhopisů, udržitelných půjček a dalších finančních nástrojů, které podporují projekty šetrné k životnímu prostředí. I centrální banky, jako je třeba ECB, se pak více orientují tímto směrem. To s sebou přináší nejen přínosy, ale i možná rizika pro distribuci kapitálu.

Dow prolomil hranici 43 000, Nvidia láme rekordy, Caterpillar utrpěl ztráty – co bude dál?
15.10.2024 Pondělní obchodní seance na Wall Street skončila sebevědomým růstem klíčových indexů, včetně indexů S&P 500 a Dow Jones, které dosáhly historických maxim. Hlavním motorem tohoto růstu byl zájem investorů o technologické giganty před blížícím se zveřejněním firemních výsledků a důležitých ekonomických údajů.

Nejnovější finanční prognózy společnosti Micron naznačují obrovský nárůst poptávky po výpočetních pamětech
01.10.2024 Společnost Micron Technologies, kterou běžní spotřebitelé znají především jako výrobce počítačových pamětí RAM, nedávno zveřejnila své hospodářské výsledky. Ty nejenže naznačují zotavení trhu z předchozí krize, ale společnost také představila nový finanční výhled pro finanční rok 2025, který předpokládá obrovský nárůst poptávky po paměťových kapacitách potřebných pro provoz umělé inteligence (AI). Zdá se tedy, že po nepříliš úspěšném finančním roce 2023 se Micron opět staví na nohy.

Ekonomický kalendář: Preferovaný ukazatel inflace FEDu, PCE v centru pozornosti 🔔
30.08.2024 Konec týdne a také konec srpna slibuje být zajímavější než předchozí dny tohoto týdne.Investoři se dočkají údajů o americké PCE inflaci a inflačních očekáváních z Michiganské univerzity.

Vnímání luxusu se mění: prestiž nahrazuje minimalismus a zásady. Firmy, které se tomuto trendu přizpůsobí nejrychleji, si udrží svou pozici
27.08.2024 Odvětví luxusního zboží prochází významnými změnami. Zatímco v minulosti bylo vnímáno jako něco exkluzivního, co si nemůže dovolit každý, dnes se zejména v Číně dostává do popředí pojem "luxusní ostuda". Ekonomická nejistota a přísné sociální zásady vlády totiž nabádají spotřebitele k menší okázalosti. Tyto změny negativně ovlivňují prodej řady známých luxusních značek. A nejen tam. Celkově lze pozorovat změnu chování spotřebitelů a posun k takzvanému "tichému luxusu", což podtrhuje i aktuální kauza Dior a Armani, ale také hospodářské výsledky prodejů dalších módních domů.

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)
16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.

Pohled do budoucnosti – trendy v chování spotřebitelů (7. díl)
09.05.2024 Článek se zabývá trendy v chování spotřebitelů a jejich vlivem na ekonomiku a investice. Čtenář se dozví o změnách preferencí a vkusu spotřebitelů, sociálních a kulturních vlivech, technologickém pokroku a roli sociálních médií při formování spotřebitelských preferencí. Zohledňuje se také faktory jako ekonomické podmínky, demografie, sociální a kulturní změny, média a psychologické aspekty, které ovlivňují trendy ve spotřebitelském chování.

Ranní okénko - Úterý ve znamení smíšeného sentimentu německých analytiků
16.04.2024 Dnes v 11 hodin očekáváme zveřejnění výsledků měsíčního průzkumu vnímání německé ekonomiky, který vydá instituce ZEW za měsíc duben. Tento měsíc se očekává zlepšení sentimentu jak ohledně výhledu, tak současného stavu německého hospodářství, přičemž zveřejňovaná čísla představují poměr mezi 350 finančními analytiky. V případě současného stavu však nálada i přes zlepšení nejspíš zůstane převážně negativní (očekává se -76,0 v dubnu vs -80,5 v březnu), a to s ohledem na pokles německé ekonomiky v posledním kvartále minulého roku a stále ochablý průmysl. Šestiměsíční výhled by ovšem mohl naznačit možný růst HDP vzhledem k příznivé situaci na trhu práce a taktéž z pravděpodobného snížení úrokových sazeb na červnovém zasedání ECB. Vyhlídky pro růst eurozóny ale zůstávají slabé, riziko představuje i současná geopolitická situace.

Avast dostal pokutu 351 milionů Kč za neoprávněné zpracování osobních údajů
15.04.2024 Společnost Avast Software dostala od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) rekordní pokutu 351 milionů korun za neoprávněné zpracování údajů o uživatelích svého antivirového programu. Podle úřadu firma po část roku 2019 předávala své dceřiné společnosti Jumpshot některé údaje o přibližně 100 milionech uživatelů, které nebyly anonymizované. V tiskové zprávě to dnes uvedl ÚOOÚ. Pokuta, která je nejvyšší od vzniku úřadu v roce 2000, je pravomocná. Vyjádření firmy ČTK zjišťuje.

V centru pozornosti jsou energie: Jaké novinky čekají investory na Wall Street
15.04.2024 Akcie energetických firem stoupaly, když se zisky na akciovém trhu přesunuly mimo technologické společnosti, které dominovaly v loňském roce. Zájem investorů o nekomoditní sektory by ale mohl utrpět, pokud inflační očekávání dál porostou a obavy z agresivní politiky Fedu zesílí.

Dekarbonizace: Scénář do roku 2030 vede společnosti k větší udržitelnosti
05.03.2024 Dekarbonizace tvoří základ pro udržitelnou ekonomiku. Společnosti však často stojí před otázkou, jak učinit strategická rozhodnutí pro lepší zítřek již dnes. Ve své studii "Foresight studie: Dekarbonizace" vytvořila společnost Rohrbeck Heger, strategická divize Creative Docku prostřednictvím strategického foresightu scénář budoucnosti pro rok 2030, který nastínil směry postupu.

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka
07.02.2024 I dnešní den nabídne údaj o tuzemské ekonomice, kdy za pár minut bude zveřejněn prosincový výsledek maloobchodních tržeb. V listopadu byl poměrně překvapivě zastaven rok a půl trvající propad v tomto sektoru a je otázkou, jaký byl vývoj v prosinci, na čemž mezi analytiky nepanuje shoda. Medián trhu signalizuje, že reálné tržby bez prodeje aut vzrostly o 0,7 %, zatímco naše prognóza je mírně pesimističtější a očekáváme jejich mírný pokles (-0,4 %). Přesný výsledek ale není až tak důležitý, mnohem podstatnější je změna chování spotřebitelů, jejichž strach z dalšího zdražování a obecně ekonomické situace se i podle prvního odhadu pro čtvrtý kvartál roku 2023 začíná pomalu vytrácet, což se začne projevovat v jejich vyšší spotřebě. Ta by měla během roku postupně růst, na čemž bude profitovat i sektor maloobchodu.

Odraz ode dna?
30.01.2024 Český statistický úřad zveřejnil předběžný odhad růstu HDP v posledním kvartále loňského roku. V souladu s očekáváním trhu tuzemské hospodářství mezičtvrtletně vzrostlo o 0,2 % a meziročně pokleslo o 0,2 %. Výkon české ekonomiky se tak za celý rok 2023 snížil o 0,4 % ve srovnání s rokem 2022.

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)
05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.

Období výhodného spoření se chýlí ke konci
04.12.2023 Monetární politika, kterou nejen Česká národní banka (ČNB) momentálně aplikuje skrze vysoké úrokové sazby, je přímou odpovědí na inflační tlaky posledních téměř 24 měsíců. Tento omezující přístup má v ideálním případě donutit banky a další velké hráče na finančních trzích změnit svůj typický styl a využívat výhodnějších sazeb k ukládání volných finančních prostředků u ČNB na úkor jejich nabízení formou dluhových produktů široké veřejnosti.

Prodeje na Černý pátek v USA dosáhly rekordních úrovni 📌
27.11.2023 Letos Black Friday ve Spojených státech znamenal výrazný nárůst online tržeb a dosáhl rekordních 9,8 miliardy dolarů, což je 7,5% nárůst oproti předchozímu roku. Pozoruhodný posun byl pozorován v chování spotřebitelů, přičemž více než polovina těchto tržeb ve výši přibližně 5,3 miliardy USD pochází z mobilních nákupů. Tato změna podtrhuje rostoucí vliv mobilního nakupování, poháněného reklamou na sociálních sítích a influencery. Zpráva společnosti Adobe, která primárně sledovala online nakupování, zdůraznila, že zatímco nákupy v obchodech mírně vzrostly o něco málo přes 1 %, nárůst prodeje v e-commerce o 8,5 % ilustruje jasnou preferenci spotřebitelů pro online nakupování. Trend nakupování online byl urychlen pandemií a měnícími se spotřebitelskými návyky, které se odklonily od tradičních zážitků Black Friday v obchodech.

Maloobchodní tržby, ČR, září 2023
07.11.2023 Maloobchodní tržby hlásí přetrvávající slabost na straně spotřeby domácností.

Překvapí dnes zisky Tesly za 3. čtvrtletí Wall Street? 📊
18.10.2023 Dnes po zasedání na Wall Street se dozvíme výsledky největšího amerického výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US). Trh bude primárně věnovat pozornost hrubým maržím, které pravděpodobně klesnou v důsledku další vlny snižování cen Modelu Y a Modelu 3 ve 3. čtvrtletí. Kromě marží budou investoři věnovat pozornost také tržnímu podílu, který v USA od roku 2018 klesl z 86 na 60 % nyní tváří v tvář rostoucí konkurenci ostatních automobilek. Důležitý bude také výhled společnosti na poslední čtvrtletí roku. Celkem až 21 analytiků nedávno snížilo svou prognózu zisku na akcii a konečný konsenzus očekávání klesl téměř o 50 %. Podaří se Tesle pozitivně překvapit Wall Street?

Průzkum Fidelity International ukazuje nedostatek odhodlání investorů pro spravedlivou transformaci
18.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") zveřejnila klíčové závěry svého průzkumu o "spravedlivé transformaci", který hodnotí povědomí investorů o tomto tématu, ale i jejich chuť investovat do této oblasti. Spravedlivá transformace je jednou z klíčových priorit společnosti Fidelity v oblasti udržitelného rozvoje a v souladu se svou strategií firma ve spolupráci s Coalition Greenwich zjišťovala názory více než 120 institucionálních investorů a finančních zprostředkovatelů, aby této důležité problematice do hloubky porozuměla.

💲 Dollar ztrácí před daty z maloobchodu
16.05.2023 Poslední dva měsíce jsme při pohledu na data maloobchodních tržeb pozorovali spíše salbší chování spotřebitelů. Na druhou stranu by oživení dynamiky mezd mělo přispět k oživení maloobchodních tržeb. Údaje s vyšší frekvencí navíc naznačují, že prodej aut a na čerpacích stanicích se odrazily, ale prodeje v jiných kategoriích mohou být smíšené.

HDP ČR, zpřesněné údaje, 4Q 2022
03.03.2023 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí o něco výraznější mezičtvrtletní pokles české ekonomiky, než signalizoval předběžný odhad prezentovaný koncem ledna.

Coca-Cola ve čtvrtletí zvýšila tržby i zisk, inflace donutila firmu zdražovat
14.02.2023 Americký výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil provozní zisk meziročně o 24 procent na 2,1 miliardy USD (45,9 miliardy Kč). Firma dnes v tiskové zprávě uvedla, že kvůli vysoké inflaci musela přistoupit ke zdražování. Čisté tržby se zvýšily o sedm procent na 10,1 miliardy USD a firma počítá s dalším růstem i letos.

CNBC: Otevření Číny může krátce omezit dodavatelské řetězce, v 2023 podpoří růst
30.12.2022 Zrušení přísných protipandemických opatření v Číně přišlo dříve, než mnozí analytici čekali. Banka Goldman Sachs varuje, že uvolnění krátkodobě povede k nedostatku pracovní síly a narušení dodavatelských řetězců. Ekonomové na druhou stranu očekávají, že krok Pekingu bude mít pozitivní dopad na hospodářský růst Číny v roce 2023, napsal včera zpravodajský server CNBC.

Asijské akciové trhy rostou
22.12.2022 Po několika seancích s negativními výsledky začaly konečně hlavní asijské ukazatele růst. Shenzhen Composite a Shanghai Composite v Číně oba vzrostly, ale pomaleji – 0,24 % a 0,28 %. S&P/ASX 200 v Austrálii vzrostl o 0,48 %, Nikkei 225 v Japonsku vzrostl téměř stejně (0,46 %) a KOSPI vzrostl o 0,75 %. Nejvíce rostl index Hang Seng v Hongkongu (2,73 %).

Sociální nepokoje kvůli uzávěrám v Číně uvrhají zahraniční firmy do nejistoty
29.11.2022 Pro zahraniční společnosti, které působí v Číně, nemohly bezprecedentní víkendové protesty přijít v horší dobu, napsal dnes zpravodajský server BBC. V zemi se už tři roky s přestávkami táhnou protipandemické uzávěry a opatření, kvůli nimž se Čína stala pro zahraniční pracovníky nehostinnou. Zvláště problematický byl poslední rok, kdy zbytek světa protipandemická opatření uvolnil.

Technická analýza páru ETH/USD na 10. listopadu 2022
10.11.2022 Mateřská společnost Facebooku Meta začne ve středu ráno s propouštěním 11 000 ze svých 87 000 zaměstnanců, uvedla společnost v úterý. Generální ředitel Mety Mark Zuckerberg zveřejnil prohlášení, ve kterém vysvětluje, proč bude společnost propouštět a co se ve vývoji tohoto technologického gigantu a sociálního média pokazilo:

Překvapivá data a trocha filosofie od Powella. Akciím se dnes nedaří
29.06.2022 Nová makrodata dnes stála za pozornost jak v Evropě, tak Americe. Inflace ve Španělsku překvapila růstem nad 10 procent, naopak v Německu klesla na 8,2 pct. Jenže zaúřadovalo snížení daní či levné jízdenky na vlak, což jsou jednorázové faktory, takže je asi předčasné slavit.

Výsledky v centru pozornosti. Evropě pomáhají, Amerika dostala varování
20.04.2022 Hlavní finanční trhy dnes postrádají podstatné impulsy z makrooblasti. Nová data nebudou příliš důležitá a bankéři z Fedu promluví až později odpoledne. Dluhopisové výnosy se dnes vydaly dolů, ovšem jejich vliv na akcie už poslední dobou není úplně jednoznačný. Větší pokles křivky sledujeme v zámoří než v Evropě.

Akcie Zoetis opět nabízí skvělou příležitost
04.04.2022 V září 2021 jsem psala blog, který se týkal swingového obchodu s akciemi skupiny Zoetis Inc., tento obchod na podzim skvěle vyšel. O to větší radost mám, že letošní pokles akcií poslal dolů i akcie Zoetis Inc., které dle mého názoru opět nabízí skvělou obchodní příležitost.

Rozbřesk: Inflace atakuje staré rekordy, svůj vrchol má ale stále před sebou
13.01.2022 Inflace v ČR dál narůstá, nicméně svůj vrchol má ještě před sebou. Včera zveřejněná prosincová čísla ukázala, že růst spotřebitelských cen pokračoval i v závěru loňského roku. Meziroční inflace sledovaná centrální bankou vzrostla už na 6,6 % a byla tak nejvyšší za období od září roku 2008, nicméně stále ještě není na vrcholu. Toho dosáhne nejspíš v prvních měsících letošního roku, kdy se podle pracovního odhadu ČNB může dostat až na devět procent, případně být i dvouciferná.

Ranní glosa: Inflace atakuje staré rekordy
13.01.2022 Inflace ČR dál narůstá, nicméně svůj vrchol má ještě před sebou. Včera zveřejněná prosincová čísla ukázala, že růst spotřebitelských cen pokračoval i v závěru loňského roku. Meziroční inflace sledovaná centrální bankou vzrostla už na 6,6 % a byla tak nejvyšší za období od září roku 2008, nicméně stále ještě není na vrcholu. Toho dosáhne nejspíš v prvních měsících letošního roku, kdy se podle pracovního odhadu ČNB může dostat až na devět procent, případně být i dvouciferná. Je evidentní, že se inflace v důsledku panujících nejistot stala téměř nepredikovatelnou veličinou, a to i na horizontu několika málo následujících měsíců.

Rozbřesk: Růst mezd překonal očekávání ČNB. Koruně svědčí ústup pandemie
07.12.2021 Včera měly trhy možnost seznámit se jednak s posledními údaji za třetí kvartál, které se zveřejňují se zpožděním, až po celkové výsledky ekonomiky. Protože jde z pohledu ČNB o velmi důležitá data indikující domácí mzdové tlaky, stojí zvláště tentokrát za trochu pozornosti. Podle nových čísel statistického úřadu se průměrná mzda ve třetím čtvrtletí zvýšila o 5,7 %, reálně pak „díky“ vyšší inflaci jen o 1,5 %. Stejným tempem jako průměrná mzda, kterou nevydělají zhruba dvě třetiny zaměstnanců, vzrostla i mzda mediánová.

Ranní glosa: Růst mezd překonal očekávání ČNB
07.12.2021 Včera měly trhy možnost seznámit se jednak s posledními údaji za třetí kvartál, které se zveřejňují se zpožděním, až po celkové výsledky ekonomiky. Protože jde z pohledu ČNB o velmi důležitá data indikující domácí mzdové tlaky, stojí zvláště tentokrát za trochu pozornosti. Podle nových čísel statistického úřadu se průměrná mzda ve třetím čtvrtletí zvýšila o 5,7 %, reálně pak „díky“ vyšší inflaci jen o 1,5 %. Stejným tempem jako průměrná mzda, kterou nevydělají zhruba dvě třetiny zaměstnanců, vzrostla i mzda mediánová.

Služby pokračují v nastoupeném růstovém trendu
06.12.2021 Služby „zachraňovaly“ český HDP už ve třetím čtvrtletí a nejspíš tak budou činit i v závěru letošního roku. Podle dnes zveřejněných výsledků vstoupily do posledního čtvrtletí letošního roku úspěšně. Navzdory dalšímu restartu pandemie se tentokrát neodehrává lockdown (a není vlastně ani na obzoru), a tak mohou pokračovat pozitivní trendy nastoupené už ve druhém čtvrtletí.

Rozbřesk: Pandemie sráží vyhlídky tuzemských firem. Rozjedou Powell & spol. jestřábí show?
30.11.2021 Tuzemská ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí mezikvartálně o 1,5 %, meziročně o 3,1 %. Obrázek posledního čtvrtletí díky dnešním a už díky předchozím měkkým datům začíná nabývat konkrétnější podoby. Podobně jako předchozí čtvrtletí bylo i to aktuální poznamenané problémy v dodavatelských řetězcích, zejména automobilového průmyslu, k nimž se přidal masívní dopad vysokých cen surovin a energií. Když k tomu připočteme opětovnou explozi pandemie, tak to z pohledu ekonomiky letos rozhodně nevypadá na žádný radostný finiš.

Ranní glosa: Pandemie sráží vyhlídky tuzemských firem
30.11.2021 Zatímco dnes trhy teprve čekají na podrobnější výsledky české ekonomiky za třetí kvartál, obrázek posledního čtvrtletí už začíná díky měkkým datům nabývat konkrétnější podoby. Podobně jako třetí čtvrtletí bylo i to aktuální poznamenané problémy v dodavatelských řetězcích, zejména automobilového průmyslu, k nimž se přidal masívní dopad vysokých cen surovin a energií.

Ranní glosa: Česká ekonomika míří opět do útlumu
24.11.2021 V době, kdy se česká ekonomika stále ještě vypořádává s vysokými cenami surovin, začíná její vývoj komplikovat zhoršující se vývoj koronavirové pandemie. Počty nově nakažených lámou rekordy, a i když si nejspíš nevynutí přímo lockdown, dopad na křehké oživení ekonomiky nepochybně mít budou. První na řadě je cestovní ruch, který se zdaleka ještě neoklepal z loňské první vlny covidu. Stále zde chybí miliony zahraničních nerezidentů dříve navštěvujících ČR, jejichž nepříjezd znamená výpadek spotřeby okolo 100 mld. korun za rok.

Rozbřesk: Česká ekonomika míří opět do útlumu
24.11.2021 V době, kdy se česká ekonomika stále ještě vypořádává s vysokými cenami surovin, začíná její vývoj komplikovat zhoršující se vývoj koronavirové pandemie. Počty nově nakažených lámou rekordy, a i když si nejspíš nevynutí přímo lockdown, dopad na křehké oživení ekonomiky nepochybně mít budou.

Internetový prodej dobývá nová území. Nákupní centra se mění na výdejny zboží
05.11.2021 „Změna nákupního chování spotřebitelů v koronavirových časech nepříjemně dopadá na nákupní centra, která získávají funkci výdejen zboží zakoupeného na internetu. Kamenné obchody se v budoucnu stanou jen reprezentativními prostory, kde si zákazníci budou moci vyzkoušet nové zboží. Prodeje se ještě více přesunou na internet,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Nálada v ekonomice od začátku léta soustavně klesá
25.10.2021 Ještě v červnu to vypadalo, že ekonomika má dobře našlápnuto a že bude hravě umazávat ztráty z loňské covidové recese. Extrémní růst cen paliv a energií spolu se stále větším nedostatkem vstupů do výroby však udělaly své. V průběhu dalších měsíců začal opadat optimismus jak podnikatelů, tak nakonec i spotřebitelů. A nic na tom nezměnil ani říjen.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.09.2021 1) Světová banka oznámila, že přestane vydávat význačnou výroční zprávu Doing Business o podnikatelském prostředí v jednotlivých zemích. Reaguje tím na výsledek vyšetřování, podle nějž nejvyšší činitelé Světové banky vyvíjeli tlak na své zaměstnance, aby manipulovali s daty, jež měla vliv na výsledné hodnocení Číny a některých dalších států. Za manipulacemi přitom údajně stála mimo jiné nynější šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. Ta ve vyjádření informace ze zprávy popřela. Americké ministerstvo financí oznámilo, že zprávu prověřuje.

Rozbřesk: Další dva testy prognózy ČNB už příští týden
27.08.2021 Až do úterý si bude muset trh a s ním i ČNB počkat na potvrzení odhadu českého HDP za druhý kvartál, a především na podrobnosti, co za slabým výsledkem stálo. Zda to byly zásoby, slabší export automobilů nebo nenaplněná očekávání tuzemských obchodníků, restauratérů a hoteliérů. Vlastně asi nejzajímavější vůbec budou čísla o vývoji spotřeby domácností, do které se letos vkládají největší naděje. Nejenom kvůli rozvolnění samotnému, ale také s ohledem na vysoké rezervy, které si domácnosti v průběhu lockdownů vytvářely.

Ranní glosa: Další dva testy prognózy ČNB už příští týden
27.08.2021 Až do úterý si bude muset trh a s ním i ČNB počkat na potvrzení odhadu českého HDP za druhý kvartál, a především na podrobnosti, co za slabým výsledkem stálo. Zda to byly zásoby, slabší export automobilů nebo nenaplněná očekávání tuzemských obchodníků, restauratérů a hoteliérů.

Nejlépe placeným ředitelem v Británii byl loni šéf firmy AstraZeneca
19.08.2021 Generální ředitel farmaceutické firmy AstraZeneca, která vyvinula vakcínu proti covidu-19, Pascal Soriot byl loni nejlépe placeným šéfem společnosti, která je součástí britského indexu FTSE 100. Střední plat šéfa firmy z FTSE 100 se však loni snížil o téměř pětinu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná a analytická společnost High Pay Centre.

Rozbřesk: Proč se (ne)bát Delta varianty?
04.08.2021 Zatímco výsledky HDP za druhé čtvrtletí potvrdily svižné tempo oživení v hlavních ekonomikách, vývoj ve zbytku tohoto roku zůstává zatížen nemalou mírou nejistoty. Ta souvisí především s rychlým šířením Delta varianty koronaviru, jež je výrazně nakažlivější než předchozí mutace alfa. Z globálního pohledu se již Delta stala dominantní variantou, přičemž právě její agresivní šíření v Asii, Americe i Evropě má za následek opětovný růst nových případů, který odstartovaly třetí globální vlnu pandemie.

Chování spotřebitelů se trvale změnilo
08.07.2021 „Tržby na internetu dál rostou, přestože se již otevřely kamenné prodejny. Z toho lze usuzovat, že se chování českých spotřebitelů trvale změnilo a ani po konci pandemie se již nevrátí do starých kolejí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova:
Cybertruck | Japonské firmy | Fibo | Akcie včera | Čínské technologické firmy | Kurz libry | Tržby ve službách | Výdaje | Jackson Hole | Dna | Řecko | Refinitiv | Nákupní centra | Line | Take Profit | J&T | EUR | Kent | Tempo růstu | Zkušenosti | Alphabet | Přísná regulace | Exporty | Co to ovlivňuje? | Pozitivní vliv | Přehled různých odvětví | Růst akciového trhu | Nová cla | Zpravodajský server | Weibo | Velké hospodářské krize | Yole Group | Zvýšení cel | Pfizer | Cenové trendy | Trend | Telsey Advisory Group | Životní prostředí | Prognózy společnosti Micron | Prosperity | Statistiky | Akciové trhy | Širší index | Investiční banky | Koalice CDU/CSU | Snižování cen | Úspěch společnosti | Nippon Steel | Bank of Japan | Hospodářské problémy | Polský zlotý | Dow Jones Industrial | Obavy investorů | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Energetika | Nákupní pozice | Spojení | Tvorba fixního kapitálu | Chování trhu | Náklady na půjčky | Střední Evropa | Indexy na Wall Street | Bain | Dopad na akcie | Zveřejnění výsledků | Klouzavé průměry | John David Rainey | Zasedání ECB | Diverzifikace | Index PX | McKesson Corp | Pravděpodobnost | Lockheed Martin | Cenové stability | Podíl na trhu | Proražení | Japonský index | Pokles indexu | Údaje o maloobchodních tržbách | Americká obchodní bilance | Americká inflace | Vliv pandemií | Klíčové indikátory | Reality | Výkyvy | Indexy S&P | Argos Capital | Prada | Společnost Boeing | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Tuzemská ekonomika | Deflace | Udržení ziskovosti | Koncentrace trhu | Údaje o americké ekonomice | Pascal Soriot | ROE | Nájemní smlouvy | Geopolitické napětí | PLN | Oznámení | Nová data | Ochrana před inflací | Burze | Rostoucí ceny | Skupina J&T | Akče | E-shopy | Výhled | Ekonomika Německa | Opětovný růst | Americký prezident | Pověst značky | Guvernér Fedu | Německý DAX | Snížení cen | Strach | Model GDPNow | Společnost Zoetis | Finanční trhy dnes | Vratislav Zámiš | Expanze | Americký akciový index | Úsilí | Retailový investor | Červená linie | Estonsko | Směrnice | Strategický pohled | Konflikty | Více peněz | WTO | TJX | Pandemie | Dluhové závazky | Analýzy | Psychologie spotřebitelů | Simon Property Group | Předpovědi zisku | ZTS | Karanténní opatření | Investing | Rostoucí inflace | Online obchodování | Graf EURUSD | Politické změny | Armani | GIS | Uvolnění měnové politiky | Mezinárodní konflikty | Philip Morris International | Růst cen | Glencore | Odvětví luxusního zboží | CZK | Výsledkové sezóny | Hospodářské problémy Číny | Širší akciový trh | Přijetí | Nizozemsko | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Snížení úrokových sazeb | Generace investorů | Význam inovací | Investice společnosti | Pandemie COVID-19 | Význam inovací a výzkumu | Minimalizovat ztráty | Varovný signál | Největší americké banky | Vysoké riziko | Třetí pilíř | BHP | Akcie Wells Fargo | Pražírny | Greenwashing | DZ Bank | Americké ministerstvo financí | Vliv demografických změn | EIA | Beta koeficient | Krize roku 2008 | Sympozium | Trumpová | Nižší ceny | Krizové řízení | Vliv na ziskovost | Experian | Vývoj koronavirové pandemie | Dolarový index | Rob Perrins | Exxon Mobil | Akcie společnosti Arm | Hlavní pilíře fundamentu | Politická situace | Wealth | Dopad na ekonomiku | Rizika a příležitosti | Chování lidí | Obchodní seance | Kontrakty CFD | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ekologické události | Posilování dolaru | HoReCa | Rostoucí obavy | Pověst | Obchodní plán | EURCZK | Investiční příležitost | Širší index S&P 500 | ČSOB | Investování do akcií | Finanční výhled | Stop příkazy | Moderna | ČSÚ | MF | Fondy ETF | Hugo | Nezaměstnanost | Nadnárodní vlivy | Maloobchodní prodejce | Politické a regulační změny | Finanční prognózy | Zisková marže | Zvyšování sazeb | Tržby Amazonu | Pokračování poklesu | Hlavní ekonom | Čínská poptávka | Yole | Rohrbeck Heger | Uber | Švýcarské hodinky | Coca-Cola | Cartier | Maloobchod | Poptávka po umělé inteligenci | Čisté úrokové výnosy | Dovozní clo | American Eagle | Cyklická vs. necyklická odvětví | Analýza hospodářských politik | Údaje o výkonu HDP | Aktuální hodnoty měny | Vliv trendů ve spotřebitelském chování na ekonomiku | Výsledky firem | McKinsey & Co | Kontrolní mechanismy | Zdroj příjmů | Graf | Dovoz zboží z Číny | Komplexní rámec | Nový model | UnitedHealth Group | Rozhodnutí centrálních bank | Akciový index | CL | Lepší výsledky | Zboží z Evropské unie | Luke Hildyard | Podnikání | Dior | Společnost Rivian | Ceny pohonných hmot | Omezená nabídka | Zimní bouře | Rating USA | Úspěšné obchodování | RIVN | Polská centrální banka | Zavírací ceny | Klíčoví hráči | Ekonomiky | Nárůst poptávky | Pilíře fundamentu | Obchodní příležitost | Odhodlání | Lepší výnosy | Směnné kurzy | Čínský jüan | PLN/EUR | Potenciál dlouhodobého růstu | Philip Morris | Reakce trhu | Volatilita | Maďarsko | Nízké ceny | Morningstar | Průmyslová produkce | Dnešní makroekonomické ukazatele | Společnost Micron Technologies | Cenové hladiny | Investiční firmy | Státní dluh | Aspekty týkající se trendů v chování spotřebitelů | Výsledky za první čtvrtletí | Centrální banky | Inflace | Peníze | Zveřejněné údaje | Pozitivní očekávání | Tržní valuace | LVMH | Brent | Komoditní sektor | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Zvýšit ziskovost | Společnost Avast | Jüan | Očekávání | Střední hodnota | Současný stav | Suroviny | NFLX | Daniel Kahneman | Medvědí obrat | P/E | Mezinárodní dohody | Investiční centrum | Investice do fondu | Zvýšení sazeb | Investujeme | NortonLifeLock | Průmysl | Transparentní | Měnové trendy | Pohled do budoucnosti | Financovat | Býčí signál | Zdražovat | Zasedání Evropské centrální banky | Technický výhled trhu | CZK/EUR | Online nakupování | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Rozpočtové deficity a přebytky | Ceny bydlení | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Americký index | Příležitosti | Fiskální politiky | EUR/CZK | Nárůst cen | Výsledky průzkumu | Geopolitická situace | Klíčový ukazatel | MiFID II | Britské podniky | Poplatek | Historie | Trendy v chování spotřebitelů | Fundamentální analýza | Tencent Holdings | Čínské zdravotnické úřady | Prognóza | Wall Street akcie | Manažeři | Poměr P/B | Zdroj příjmu | Použití finanční páky | Zvýšit zisky | Způsob obchodování | Trh práce | Vládní dluh | Růst cen akcií | Mercedes | Celoroční výhled | Aktuální kurzy měn | Pomalý růst HDP | Akvizice | Bydlení | Nové technologie | Spotřebitel | Americké výrobky | Pochybnosti | Zpráva | Micron | Býčí výhled | Hyundai | Hospodářské recese | Objem obchodů | Výrazný růst | Aktivita v čínském průmyslu | Plat šéfa firmy | Walt Disney Co | Ranní okénko | Opatrný optimismus | Obrat trendu | Nike | Farmaceutické firmy | Americká měna | Horizon Investments | Významné investiční firmy | Hospodaření velkých bank | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Zdravotnický systém | Zpomalení ekonomiky | Vysoké ocenění | Austan Goolsbee | Zisk firmy | Ford (F.US) | Borsa Italiana | Zprávy z krypto průmyslu | Geopolitická rizika | Ekonomické modely | Faktor udržitelnosti | AUD | Dřevo | Jumpshot | Paul Tudor Jones | Snižování sazeb | Caterpillar | Evropský statistický úřad Eurostat | Nový investiční fond | FTSEurofirst 300 | Meziroční růst | Slevové akce | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Covid | Baidu | Shanghai Composite | Trh | Sezónnost | Index výrobní aktivity | Zkušenost | Cykličnost | MSCI | Friedrich Merz | Cestovní ruch | Zdroje energie | Čupr | Další růst | Index polovodičů | Taobao | Spořící účty | Opatření | PwC | Investiční ředitelka | Celní politika | Chase Investment Counsel | Rozdílové smlouvy | SICAV | Více akcií | Index | Dlouhodobý růst | Studie | Index MSCI World | Futures | Vyšší náklady | Burberry | HUF | Recyklace | Směnný kurz | Technologický vývoj | USA | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Elektřina | Reckitt Benckiser | Nabídka | Chubb | Deficity a přebytky | Eura | Komise | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Pojištění vkladů | Nejistoty | Objednávky | Donald Trump | Ekonomické zpomalení | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Moody's | Upravený zisk | Agentura Reuters | Zpráva o inflaci | Včerejší obchodování | Trh s kávou | Zajímavé příležitosti | Albert Manifold | Obchodní války mezi USA a Čínou | Údaje o inflaci | Inflace v eurozóně | Majitel | Oblečení | Ministerstvo obchodu | Americké investiční banky | Sklady | S&P | Koruna | Unie | Support nebo rezistence | Globální ceny ropy | Sázky | Čínský prezident | Akciové indexy | Vice | Americké měny | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Sell | Střadatelé | CRH | Stárnutí populace | Začátek výsledkové sezóny | Postavení na trhu | Obchodní napětí | GEN | Wall Street Journal | Úroda | Zemědělství | Dodávky ropy | Sociální nepokoje | Mary Dalyová | Globální poptávka | E-commerce | Zdravotnické úřady | Reakce trhů | Raiffeisenbank a.s. | Asie | Očekávání analytiků | Znalost | Marathon | Pandemie COVID | Společnosti | Volatility | Problémy | Rekordní hodnoty | Ziskové marže | Index Stoxx 600 | Varianty koronaviru | PEPSICO | Demografické změny | Technické analýzy | Skladovací kapacity | Budoucnost | Pokles ceny | Kvalifikovaní investoři | Pokračující pokles | Americká banka | Index Hang Seng | Twitter | Case-Shiller | Podpůrný program | Prezident Trump | TD Cowen | Konsolidace | Obnovitelné zdroje energie | Akcie v Americe | Vysoká volatilita | Negativní dopad | Průzkum Fidelity | Vysoká inflace | Index Nasdaq Composite | Ropa Brent | Daně z příjmů | Obchodní války | Capital Markets | Dluhová služba | Společnost LSEG | WFC | Dow Jones Industrial Average | Podnikání a inovace | Bohatství | Elektromobily | Stratégové | Ifo | Blog | Energetický sektor | Důvěra spotřebitelů | Británie | Eskalace | Zahraniční firmy | McKesson | Náklady | Momentum | Pozornost | Freeport-McMoRan | Zahájení dodávek | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Rumunsko | Dovoz zboží | Jednoduché tipy | Růst vývozu | Poptávka | TrendForce.com | Závislost | Fiskální udržitelnost | ROE (Return on Equity) | Řetězec | Americké akcie včera | Maloobchodní tržby | Micron Technologies | Gamble | Význam firemní kultury | Vliv klimatických změn | Nálada v ekonomice | Ústup pandemie | Zboží dlouhodobé spotřeby | General Motors (GM.US) | Marketingová komunikace | Metody analýzy trhu | Analytici finančního ústavu | Piper Sandler | SNY | Očekávání trhu | Zhodnocení prostředků | Dceřiné společnosti | Obchodovat | Americké indexy | Pohyb trhu | Server BBC | Berkeley | Rozpočtové deficity | MIFID | Politické reakce | Indikátor | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Platformy | Equity | ERA | Sektor pro investování | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Analytici | Čistý zisk | Čínský prezident Si Ťin-pching | Fundamentální analýza akciových trhů | Cenový index | Finance | Wonderinterest | Obchodníci | Finanční instituce | Statistický úřad | Ram | Pokles cen | Výkyvy cen | Monetární politika | Počasí | Pozornost trhu | Hang Seng | Michigan | ETF | BH Securities | RBI | Větší pokles | Firma | Bankéři | Koncentrace | Strategie nákupu | Barclays | Dnešní zprávy | Bulharsko | Recenze | Český retailový investor | Fundamentální analýzy | JPMorgan Chase | Letecká doprava | Ropa | Průzkum společnosti | Etiopie | SMA 200 | Signál k nákupu | Rok 2025 | FTSEurofirst | 3М | Depozitní sazby | PCE inflace v USA | Dividendový výnos | Naše prognóza | Makroekonomické důsledky | CDU/CSU | Růst HDP | Evropský statistický úřad | Příležitosti a rizika | JPM | Samsung | Česká národní banka (ČNB) | Swingový obchod | Růst eurozóny | Růst akcií | Změna klimatu | Manažerka | Pohonné hmoty | Return on Equity | Spojené státy americké | Ekonomové | Sankce | Spojené státy | Boeing | Zisk na akcii (EPS) | Vývoj | Peníze z programu | Plánování | Signál k nákupu (buy) | Tržby společnosti Micron | Mezinárodní ekonomika | Brian Cassin | Laxman Narasimhan | Iniciativa | Lucembursko | Rady pro začínající | Časový rámec | Inflace v Evropské unii | Wonderinterest Trading Ltd | ETH/USD | Výrobní inflace | Změny klimatu | Úrokové sazby | Hlavní finanční trhy | Investiční poradenství | Rolf Bürkl | Slevy | Finanční ukazatele | Panasonic | Nadhodnocení | Obchodní příměří | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Vliv sezónnosti na odvětví | Parametry obchodu | Rostoucí ceny ropy | Vliv na ekonomiku | Ekonomické aktivity | Volatilní | Kdo to řídí | Riziko ztráty | Obchodní dohody | EUR/USD | Analýza akciových trhů | Výnosy | TPA | Nabídka a poptávka | Výrobce elektromobilů Tesla | Spotřebitelská důvěra | Swatch Group | Zprávy z krypto | Další vývoj | Prohlášení | Měnové politiky | S&P/ASX 200 | Onemocnění | ARM Holdings | Dánové | Objem obchodování | Embarga a sankce | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Vliv směnných kurzů | Rostoucí úrokové sazby | Vliv krizových situací | Mzdové balíčky | Ekonomické modely a prognózy | Tudor Jones | NextEra Energy | Růstový potenciál | Investiční doporučení | Centrální bankéři | CNY | Podíl firem | KOSPI | Přelom roku | Chuť investovat | JD | Odvětví | Dow Jones | Investiční strategie | Hodnotové investování | Strategické plány | Price-to-Book Ratio | Vítězství | Trading | UCITS | Price-to-Earnings Ratio | Podnikání na kapitálovém trhu | Christopher Waller | Miliardy dolarů | ADP | AI | Doing Business | Texas Instruments | Umělá inteligence | Chanel | Geopolitické události | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Změny úrokových sazeb | Miliardy korun | Světový obchod | Pečlivé analýzy | Světové trhy | Forexoví obchodníci | Růst mezd | WIPO | Obnovitelné energie | Tudor | Tržby skupiny | Společnost Nvidia | Sazby | Zoetis (ZTS) | GBP/EUR | Výhody a rizika | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | Guidance | Komise v přenesené pravomoci | Akcie Zoetis | Globální diverzifikace | Neoprávněné zpracování osobních údajů | Konkurenční společnost | Investovat | Komoditní | Cílové ceny | Společnost Rivian Automotive | Generální ředitel | Překážky | Akcie Zoetis (ZTS) | Investiční fondy | Generali Investments CEE | Hynix | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Amazon | Mezinárodní vztahy | Budoucí vývoj | Růst cen ropy | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Životní náklady | Vyšší ceny | Partnerství | Dopad na finanční trhy | Ekonomické podmínky | Repo sazby | Indexy v Číně | Provozní zisk | Solidní růst tržeb | Podíl nezaměstnaných | Globální ceny | Odhad růstu HDP | Poměr P/E | Investování | Distribuce | Fed | Vyšetřování | Faktory ovlivňující trendy v chování spotřebitelů | IBES | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Generali Investments | Poradenské společnosti | Hry | Dílčí index | Si Ťin-pching | Rivian | Trhy | Střední plat | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Paypal Holdings | Fluktuace | Dosáhnout úspěchu | TrendForce | Britská značka | Walmart | Ekonomické klima | DPH u elektřiny | APPS | FTSE | Vyšší riziko | Problémy Číny | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Rizika | Podrobný pohled | Bain & Company | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Pokles dovozů | Nárůst tržeb | Vyšetřovatelé | Americké banky | Pivotní body | Maloobchodní tržby v Británii | Analýzy trhu | Společnost Micron | Zpomalování inflace | Úspory | JD.com | Oslabení čínské měny | Dánsko | Úvěrový rating | Řízení peněz | Počet stavebních povolení | Energetické společnosti | Nová makrodata | Vysoké ceny | Mateřská společnost | Rostoucí inflační očekávání | Ředitelka | UnitedHealth | Potravinářský průmysl | Tipy pro začátečníky | Road Show | Žádosti o podporu | Černý pátek | Výsledky hospodaření | Proč investovat | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Bankovní asociace | Tesla | Patrik Novotný | Regulační orgány | Stabilita | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Nárůst volatility | Růstové sektory | High Pay Centre | Regulační změny | Konzultant | Mezinárodní obchod | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Společenské změny | GS | Mzdy | Poradenství | General Motors | CAD | Odhady analytiků | Investors | Vstupní poplatek | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ralph Lauren | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Evropské trhy | Nejnovější finanční prognózy | Analytická společnost | Meziroční růst HDP | Hospodaření | Zpracování osobních údajů | Zahraniční obchod | Ztráta | Identifikovat trendy | Obchodní modely | Wells Fargo | Colosseum | EBITDA | Investment Counsel | Projevy centrálních bankéřů | Globalizace | Regulační rizika | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Akcie energetických společností | Obchodní rozhodnutí | Antonín Pfleger | Čínský zdravotnický systém | LG Chem | Sam Stovall | AUD/USD | Jak vydělat peníze | Internetové obchody | Astrazeneca | Vývoj na trhu | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Jak vydělat | Analytik | Emise | Pražský PX | MAM | JPY | Zasedání ČNB | Citi | Pivot | RSI | Bank of America | Transakce | Lowe's | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | CashFlow | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Buffett | Plyn | UCITS ETF | Čína | Capital | Pokles akcií | Inovace | Commonwealth Bank of Australia | J.P. Morgan | CZK/USD | Pocity | Investiční podmínky | Ceny | Spotřebitelský sektor | T-Mobile | ETH | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Záloha | FTSE 100 | Války | Impuls | Čínské měny | Raiffeisenbank | Obchodní platformy | Společnosti Netflix | Ranní glosa | Swingové maximum | Centrální banka | BBC | Price-to-Earnings | Předpovědi | DPH | Predikce | WTI | Tržní odhad | Stavební povolení | SMA | Yahoo | Makroekonomické faktory | Instituty | Telsey Advisory | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Investiční možnosti | P/B | Odborníci | Rozvolnění | Investments | Wonderinterest Trading | Dopad na trhy | Celní politiky | USD/EUR | E.ON | Klima | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Instituce | Opatření v Číně | Americký ministr financí | Morgan Stanley | RTX | Náklady na financování | Vysoké zhodnocení | Výnosy z investic | Výnos | TSLA.US | Výnosy z dluhopisů | ESG | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Frank | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Inflace a deflace | Index Nasdaq | CFD | Zoetis | 256/2004 | Olívia Lacenová | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | Minulá výkonnost | Snap | Historická maxima | Miliardy USD | CO2 | Obchodní tipy | Osvobození | Ceny energií | Barometr | Zboží z Číny | Cena akcií | Utažení měnové politiky | GBP/USD | ASX | Index Dow Jones Industrial | Malta | Růst akciových trhů | EPS | Jestřábí postoj | McKinsey | Makroekonomický výhled | Horizon | Káva | Tržní hodnota | Extrémní růst | PG | Aktuální informace | Zisk | AT&T | Globální krize | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Metody analýzy | Sociální média | Overweight | EURUSD | Spekulovat | Makléři | Shenzhen Composite | Finanční ředitel | Avast | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Rohlik Group | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Progres | Obchodování | Gen Digital | Tesla (TSLA.US) | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Obavy trhu | Evropa | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Class A | Ceny ropy | Lockdown | Ekonomické cykly | Finanční výsledky | InvestingFox | Francie | Předpověď | Údaje | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | CFRA | Eurodolar | Kontext | Ukazatel inflace | Akcie Advanced Micro Devices | Obchody | Pokles české ekonomiky | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zpětné testování | Natixis | RBC | SK Hynix | Portfólia | Japonsko | Mobilní aplikace | Exxon | Velmoci | Marže | Psychologické faktory | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Visa | Velké objemy | Fiserv | Společnost XTB | CARA | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Google | Miliardy eur | Tržby | Roční výnos | Konsensus | Vládní politika | Operace na volném trhu | Vrcholy | Prodej aut | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Dodavatelský řetězec | Peking | GfK | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | HDP | Technology | Načasování | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Investování je rizikové | Obratu trhu | Zdanění | Pandemická situace | Temu | Globální investoři | Natixis Investment Managers | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Bonusy | Baterie | JPMorgan | 100 SMA | Šéf firmy | Provize | Zdraví | Realitní sektor | ČTK | Investiční fond | Novinky | Katastrofy | Hyundai Motor | Stimuly | Mitsui | Guvernér ČNB | Ztráty | TotalEnergies | Dekarbonizace | Osobní výdaje | GM.US | Americká seance | Česká národní banka | 1D | Alokace aktiv | Americké firmy | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Prodejní pozice | Cílová cena | Mzda | Dramatický dopad | Návratnost | Výhody | Target | Urbanizace | Očkování | Podniky | PayPal Holdings Inc | Propad indexu | Týdenní pivot | Napětí na trzích | Black Friday | Český HDP | Obchodní výhled | ONS | Dodavatelské řetězce | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Tuzemské hospodářství | Americká Federální obchodní komise | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | USDJPY | Elektronické obchodování | Telekomunikační společnosti | Nálada v průmyslu | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Celebrity | Kryštof Míšek | Mezinárodní kontext | Prognózy | Maloobchodníci | Akciové výnosy | CATL | Kurz | SOK | Daně | Neel Kashkari | Zpřísnění finančních podmínek | Commonwealth Bank | RBC Capital | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Strategická rozhodnutí | Pozornost investorů | Shein | Veřejné služby | Růstový trend | AMD | Konkurenti | PCE inflace | Index cen výrobců | Hugo Boss | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Růst trhu | Rychlý růst | Sport | Uber Technologies | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | Energetické zdroje | Rally | Investujte | Konkurence | Akcie Coca-Coly | Kapitalizace | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | Hospodářská recese | Federální obchodní komise | Tipy pro začínající | Makrodata | Psychologické aspekty | Demografie | Zisky | Investiční stratég | M.US | Online recenze | Zpřesněné údaje | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Fondy | Johnson & Johnson | USD za barel | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Luxusní zboží | Výhled pro akcie | Protipandemická opatření | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Očekávání ČNB | Výhled do budoucna | US Steel | Ukazatel | Index MSCI | Obchodní politika | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Dollar | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Finanční sektor | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Thomson Reuters | UST | NBC | Export | Spotřebitelský sentiment | David Matulay | Signál | Jim Rogers | Investovat do akcií | Úbytek | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | Zmírnění rizik | BHS Štěpán Křeček | Munger | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Reakce investorů | Services | Ceny surovin | Výsledky HDP | Média | Technologičtí giganti | Valuace | Výsledková sezóna | Prodeje aut | Rozšíření | Technická analýza | Mladší generace | Nové mutace | Plány | Makroekonomické analýzy | Politická nestabilita | Home office | Administrativa | DJI | COVID-19 | Cenové tlaky | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | Rohlík | Rekordní růst | Nikkei | Rychlý vývoj | Signál k prodeji | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Umělé inteligence (AI) | ZEW | Fenomén | Evropské akcie | TIM | CFRA Research | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Ekonom BHS | Příjmy | Otevření Číny | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | Rozvoj | Hlavní indexy | Rozhodnutí vlády | Silný růst | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Equinor | Pokles tržeb | Divize | University of Michigan | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Americký výrobce | Asociace | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Index S&P 500 | GDPNow | FTC | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Zhoršení nálady | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | High | CVS | Beta | F.US | Odhadovaná cena | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | Nákupní příležitost | National Australia Bank | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Konzervativní přístup | Geopolitické faktory | Růst tržeb | Spojené království | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Aktéři | Luxusní značky | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | MJ | Upozornění | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Zoetis Inc | Dluh USA | Zahraniční společnosti | Arm | Snížení sazeb | DOT | BAT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Největší americká banka | Fidelity International | Přehled kurzů | Drahé kovy | Názory analytiků | Evropské akciové indexy | Richemont | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | DAX | Podnik | Světová obchodní organizace | EMA | Forexu | Kurzy měn | Server CNBC | Akcie společnosti | Sony | Kypr | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Počty nových případů | Ekonomické teorie | Pozitivní výsledky | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | Ceny kávy | Internetová společnost | Cíle | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Pokles německé ekonomiky | Holding | Banky | Buy | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Obchodní podmínky | Zisky společnosti | Automotive | Vlády | Americká vláda | INTC | Kotace | Investiční společnosti | Investiční skupina | Šance | Tržby společnosti | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | Netflix | Zisk na akcii | GM | Správa | Rivian Automotive | Ray Dalio | Wall Street | Halliburton | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Jak fungují trendy spotřebitelského chování? | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | Dot-com | Manažer fondu | XTB | Asijské akciové trhy | CAPEX | Fungování finančních trhů | Klíčové společnosti | Pozice | Jádrový CPI | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Xiaomi | Hodinky | Pullback | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Maloobchodní tržby v Číně | Hospodářské cykly | Market | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | Stoxx | Průměrný roční výnos | Sestupný trend | Bankéři z Fedu | LSEG | Support | Průměrná mzda | Hold | Farmaceutické společnosti | XOM | Výzkum a vývoj | Texas | Inflační tlaky | Větší zisky | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Služby | Lednová inflace | CVS Health | Obchodování britské libry | Spotřební zboží | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Technologický pokrok | Řetězce | Sentiment | Nízká volatilita | Experti | NYSE | Dění na trhu | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Spotřebitelé | Míra inflace v Evropské unii | Cowen | Prodejní cena | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Hospodářské stimuly | Indexy nákupních manažerů | Investment Managers | Slabá poptávka | Polsko | Nikkei 225 | Swatch | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Index Dow Jones | ZEW index | Stav hospodářství | Oživení čínské ekonomiky | Volatility trhu | Průmyslové aktivity | Nařízení | Emise uhlíku | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | S&P 500 a Dow Jones | IPO | Pomalý růst | Ocenění akcií | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Hodnota trhu | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | Úročení | USD | Co bude dál? | Energetické akcie | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Cestování | Macy’s | TJX Companies | Ekonomický dopad | Růst aktivity | Emoce | Makroekonomická analýza | Nové příležitosti | NextEra | PayPal | Čínské úřady | Produkty a služby | D1 | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Celkový objem obchodů | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tencent | Zpomalení ekonomického růstu | Analytička společnosti | AUM | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Earnings | Tlak medvědů | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Price-to-earnings ratio | Britské libry | Prestiž | Objemy obchodů | Finanční ztráty | Hodnocení akcií | Americká společnost | Finanční rok | Vydělat peníze | Nemovitosti | Emise CO2 | Markets | Samsung Electronics | Čínský statistický úřad | Kanada | CPI v USA | Nejistota | Investice do fondů | CVX | Nová generace | Nvidia | Investment | Take-Profit | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Lockheed | Makro | Vinci | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Starbucks | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Best Buy | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Voda | Vysoká poptávka | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Arabica | Krypto | Charlie Munger | Diverzifikace portfolia | ROCE | Analytické společnosti | Týdenní pokles | Americká cla | RBC Capital Markets | Paul Samuelson | Hodnoty měny | Cykly | Konzervativci | EU | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ARM | ASX 200 | Materiály | Globální trh | Marathon Petroleum | Poptávky po ropě | Prodeje | Nové strategie | Základní sazba | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Kabelky | Komunistické strany | Fúze | Akciový trh | Ekonomické prostředí | Kauza | Zasedání bankovní rady | Investor | USD/JPY | Bloky | Jerome Powell | NZD | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Ovlivňování | Strukturální změny | Banka | Ceny lithia | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Stav americké ekonomiky | Američané | Makléřské společnosti | CNBC | Oživení ekonomik | Rozhodnutí Číny | SPX | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Disney | News | Ocenění | Home Depot
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Reuters | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot